okrugli-budimpesta-1-2016

U okviru serije programa „Mesec srpske kulture” u Mađarskoj, na najstarijem i najvećem mađarskom univerzitetu ’’Etveš Lorand’’ u Budimpešti (osnovan 1620.g.), u petak, 23. septembra 2016. godine,  održan je Okrugli sto na temu „Kako sačuvati srpski jezik u rasejanju”, na kojem je uvodničar bio  prorektor Univerziteta „Džon Nezbit” prof. dr Dragan Nikodijević. Skup su organizovali Smer za srpski jezik i književnost Univerziteta „Etveš Lorand” i Kulturni i dokumentacioni centar Srba u Mađarskoj. Na skupu su, pored prof. Nikodijevića, učestvovali i brojni eminentni stvaraoci i stručnjaci iz zemlje i dijaspore –  dr Aleksander Urkom, šef Smera za srpski jezik i književnost Univerziteta „Etveš Lorand”,  Aleksandar Čotrić, književnik i narodni poslanik, dr Dragan Jakovljević, glavni i odgovorni urednik „Srpskih nedeljnih novina”, Milan Đurić, v.d. direktora Kulturnog i  dokumentacionog centra Srba u Mađarskoj, Miodrag Jakšić, književnik i vlasnik izdavačke kuće ‘’Arte’’ iz Beograda, Bojan Ljubenović, književnik i urednik u „Večernjim novostima”, Dragutin Minić Karlo, književnik i urednik u „Politici“, Radoman Kanjevac, književnik i urednik Drugog programa Radio Beograda, pesnik Ljubiša Simić,  predsenik Udruženja pisaca ‘’Sedmica’’ iz Frankfurta i drugi.

okrugli-sto-budimpesta-2-2016