ĐACI I STUDENTI IZ KINE GOSTI MEGATRENDA

Kineski centar Megatrend univerziteta, u saradnji sa BIEE (Beijing International Education Exchange Center) – Pekinškim internacionalnim obrazovnim centrom za razmenu, 8. i 9. avgusta bio je domaćin kineskoj delegaciji od 43 studenta i učenika i 7 profesora.

Cilj susreta na Megatrend univerzitetu bio je  predstavljanje kineske i srpske kulture i razmena iskustava u obrazovnim sistemima dve zemlje.

Prvog dana studentima Megatrend univerziteta i polaznicima kursa kineskog jezika predstavljena je kineska kultura.

Narednog dana je svetski priznat pijanista prof. Nikola Rackov održao predavanje na temu “Istorija i tradicija srpske muzike”. Kulturno-umetničko društvo “Perla” svojim nastupom predstavilo je tradicionalna srpska kola.

U ime Univerziteta goste je pozdravila direktorka Kineskog centra Milena Bokić i, zajedno sa šefom kabineta rektora Đorđem Čolovićem, poželela dobrodošlicu i ugostila kinesku delegaciju.