DR JELENA VITOMIR NOVI PROREKTOR

Odlukom Saveta Megatrend univerziteta, doc. dr Jelena Vitomir imenovana je za prorektora za nastavu. Doc. dr Jelena Vitomir rodjena je u Sarajevu 1981.godine. Diplomirala je i odbranila magistarsku tezu pod nazivom „Strategijsko upravljanje kapitalom i rastom vrednosti banke“ 2012. godine sa prosečnom ocenom 9,27 na Fakultetu poslovne ekonomije Univerziteta u Istočnom Sarajevu. Doktorsku disertaciju na temu „Strategijsko upravljanje korporativnim performansama u funkciji kapitala banke u zemljama Zapadnog Balkana“ odbranila je 2016. godine sa prosečnom ocenom 9,38 i ocenom 10 na odbrani doktorske disertacije na Ekonomskom fakultetu u Subotici Univerziteta u Novom Sadu.
Profesionalna i akademska karijera: Pripravnički radni staž nakon završenih osnovnih studija, zaršila je na IDES-u (Institut za društvene i ekonomske studije) u Bijeljini u periodu 2007 – 2008. godine. Kao magistar ekonomskih nauka radila je u nekoliko finansijskih institucija Republike Srpske na području grada Bijeljina: Fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje Republike Srpske (odeljenje finansija), Ministarstvu finansija Republike Srpske – Poreska uprava, u periodu od 2008 – 2013. godine. U drugoj polovini 2013. godine zaposlila se u Edukativnom centru Ekonomskog fakulteta u Subotici. U zvanje asistenta za užu naučnu oblast Finansija i bankarstva birana je 2014. godine za predmete: Bankarstvo, Korporativno bankarstvo, Investiciono bankarstvo, Hipotekarno bankarstvo, Strategijski menadžment banke, Marketing u bankarstvu, Finansijske berze, Finansijska tržišta, na kojim predmetima je izvodila vežbe na osnovnim i master studijama na Ekonomskom fakultetu u Subotici, odeljenju fakulteta u Novom Sadu i odeljenju fakulteta u Bujanovcu. Aktivno je radila na organizaciji međunarodnog simpozijuma SM-2014, SM-2015, SM-2016. Autor i koautor vise od 60 naučnih i stručnih radova koji su publikovani u časopisima ili skupovima u zemlji i inostranstvu. Nekoliko radova je objavljeno na SCI listi (Thomson Reuters, M21, M22, M23, M24). Recenzent je u jednom medjunarodnom časopisu. Bila je mentor u nekoliko doktorskih disertacija. Koautor je knjige „Korporativne finansije“. Bila je član nekoliko medjunarodnih projekata, angažovana kao individuаlni kоnsultаnt u zemlji i inostranstvu. Na Megatrend univerzitetu izabrana je 2020. za v.d. dekana Fakultetu za poslovne studije. Nastavu izvodi iz oblasti finansija i bankarstva na osnovnim, master i doktorskim studijama.