EMILIJA DESPOT POBEDNICA TAKMIČENJA U BESEDNIŠTVU

Emilija Despot, studentkinja prve godine Pravnog fakulteta Megatrend univerziteta, osvojila je I mesto na ovogodišnjem takmičenju u besedništvu, održanom 30. maja u najvećem amfiteatru našeg univerziteta.

Ovo je bilo deveto po redu nadmetanje u negovanju lepe reči i retorskih veština. Takmičenje je organizovao Studentski parlament Pravnog fakulteta, uz podršku kolega sa Fakulteta za kulturu i medije.

U ime uprave Univerziteta, i prof. dr Miće Jovanovića, rektora, prisutne je pozdravio prof. dr Dragan Đurđević, prorektor, a potom je doc. dr Andrija Blanuša, dekan Pravnog fakulteta, proglasio takmičenje otvorenim.

Nadmetalo se petnaestoro studenata Pravnog fakulteta: Dimitrije Jakšić, Ana Maričić, Marko Savović, Andrej Sokić, Milica Stanković, Ognjen Stošić, Emilija Despot, Luka Petrović, Milica Pavlović, Dimitrije Aksentijević, Kristina Kovačević, Nikolina Ercegovac, Jovana Stanković, Bojan Timić, Miloš Lutovac.

Pre početka takmičenja, troje studenata Fakulteta za kulturu i medije, Nina Simić, Nikola Knežević i Julijana Pavićević, govorilo je stihove naših poznatih pesnika napisanih u vreme agresije NATO-a na Srbiju pre dve decenije.

Žiri u sastavu: profesori Fakulteta za kulturu i medija Dragan Nikodijević (predsednik) i Milivoje Pavlović, i Boban Dodić, profesor srpskog jezika u Pravno-birotehničkoj školi “Dimitrije Davidović” u Zemunu, ocenio je visokom ocenom organizaciju ovogodišnje smotre i domete mladih besednika.

Sve odluke žiri je doneo jednoglasno.

Prvonagrađena Emilija Despot govorila je besedu pod naslovom “Ljubav”.

Dve druge nagrade pripale su Ani Maričić i Kristini Kovačević, a treću nagradu podelili su Nikola Ercegovac, Bojan Timić i Dimitrije Aksentijević.

Dekan Pravnog Fakulteta Andrija Blanuša uručio je nagrađenima  diplome i prigodne poklone.

Uspešni voditelj finalne priredbe bio je doc. dr Slobodan Petrović.