MLADI ROMI OPREDELJUJU SE ZA AKADEMSKI ŽIVOT

U goste Megatrend univerzitetu došli su mladi Romi iz Niša i Požarevca, voljni da nastave svoje obrazovanje na nekom od naših 12 akademskih ustanova. Poseta je organizovana u skladu sa slovom i duhom sporazuma koji je nedavno potpisan između našeg univerziteta i Međunarodnog instituta za romološke studije.

U ime Instituta, budućim akademskim građanima obratio se Jovan Damjanović, predsednik. Profesor dr Dragan Nikodijević, prorektor Megatrenda i dekan Fakulteta za kulturu i medije, zaželeo je dobrodošlicu u ime našeg univerziteta.

Mladi Romi iz Niša i Požarevca pokazali su veliko interesovanje za lepezu budućih zanimanja u okviru programske ponude Megatrend univerziteta. Većina je istog dana obavila predupis.

U narednim nedeljama u posetu Megatrendu doći će mladi Romi iz drugih regiona Srbije.