NAGRADE NAŠIM STUDENTIMA I ALUMNISTIMA

• TAMARA RUDIĆ, doktorandkinja FKM, dobila je prestižno regionalno priznanje „Najžena XXI veka“ za aktivnost u oblasti pedagoškog, naučnog i humanitarnog rada. Koleginica Rudić je rukovodilac Sigurne kuće u Somboru. Iza nje je višegodišnji rad na zaštiti ugroženih žena i teorijskom uobličavanju svesti o unapređenju položaja svih ljudi u delikatnoj društvenoj i socijalnoj poziciji. Glasanje je obavljeno javno u matici, regionu i dijaspori u 24 poslovne i naučne kategorije. Na Fakultetu za kulturu i medije Tamara je pred odbranom doktorske disertacije iz komunikologije.

• ZORAN MAKSIMOVIĆ, urednik RTV Novi Pazar i dopisnik TV Prva iz ovog grada, dobio je u kratkom razmaku dva priznanja. Najpre mu je pripala nagrada „Amir Dautović“ koju dodeljuje Kulturni centar u Novom Pazaru za „doprinos afirmaciji društvenih i kulturnih osobenosti Novog Pazara i objektivno izveštavanje iz ovog grada i okoline.“ Na Sretenje, 15. februara, Zoran Maksimović primio je iz ruku predsednika Republike Aleksandra Vučića državni orden za rezultate u informisanju. Naš dobri student Maksimović odbranio je nedavno master rad iz komunikologije na FKM.

• MILENA BOŽOVIĆ, ugledna novinarka Radio Beograda, primila je Zlatnu značku Kulturno-prosvetne zajednice Srbije za kontinuirano objektivno izveštavanje o kulturnim zbivanjima u Srbiji. Novinarski prilozi koleginice Božović odlikuju se postojanim vrednosnim kriterijumima i ekskluzivnošću. U nizu njenih žurnalističkih podviga izdvajamo dva: prva je u Srbiji dobila i objavila izjavu Petera Handkea, posle agencijske vesti o dobijanju Nobelove nagrade za književnost, i prva je našoj i svetskoj javnosti objavila sadržaj dotle nepoznatog pisma Nikole Tesle u kome ovaj genijalni naučnik veoma jasno i argumentovano govori o svom srpskom nacionalnom poreklu. Ova dva priloga naišla su na izuzetan odjek u javnosti. Milena Božović završila je studije novinarstva na našem FKM.

Njihov univerzitet i fakultet pridružuju se čestitkama i žele mladim kolegama nove uspehe u profesionalnom radu.

Axios!