NAŠ STUDENT MILOŠ NIKOLIĆ NA PRVOJ LINIJI FRONTA PROTIV VIRUSA

Kad porastem, biću pilot!“, rekao je kao dečak Miloš Nikolić. Njemu ne samo da se želja ostvarila, već se kao vrlo mlad upisao u svetle stranice pilotske profesije.

Miloš je danas najmlađi pilot koji leti na avionu modela „A330“. Na ovom i drugim avionima „Er Srbije“ prekrilio je planetu. Kao odgovornom i obrazovanom pilotu, ovih dana bio mu je poveren dosad najsloženiji zadatak. Upravo tim avionom naše nacionalne kompanije, Miloš je bio poslat na prvu liniju fronta – da iz Kine doveze ekipu lekara i pozamašan tovar dragocene medicinske pomoći. Zajedno sa svojim kolegama, mladi pilot je i ovaj posao uspešno obavio. U subotu, 21. marta uveče, na aerodromu Surčin dobrodošlicu im je poželeo predsednik Republike Aleksandar Vučić, sa ambasadorkom Kine Čen Bo i članovima Vlade Srbije. Prilikom sletanja, piloti su kroz prozor kokpita istakli kinesku i srpsku zastavu, i mahali njima. Miloš je imao zadatak da drži u rukama kinesku zastavu, što se vidi na slici koji su objavili srpski i kineski mediji. Kako je preneto, ovaj snimak imao je na kineskoj televiziji udarni termin, a na sajtu – više od milijarde pregleda.

Miloš Nikolić, koji je rodjen 1998, student je završne godine našeg Fakulteta za civilno vazduhoplovstvo. Želi da bude vazduhoplovni inženjer. S ovakvim odnosom prema obavezama, nema nikakve sumnje da će to i postati.

Čestitamo Milošu Nikoliću na dosadašnjim postignutim rezultatima.

Učinio je čast Megatrend Univerzitetu, ali i svojoj zemlji. Tako mlad, već se upisao u legende naše visokoškolske ustanove, ali i srpskog vazduhoplovstva u celini.