NAŠA PROF. DR MAJA RADONIĆ IZABRANA ZA UPRAVNICU ANDRIĆEVE ZADUŽBINE

Odlukom Upravnog odbora Andrićeve zadužbine, čiji je predsednik akademik Miro Vuksanović, naša profesorka Maja Radonić izabrana je za upravnicu Andrićeve zadužbine.

Zadužbina s imenom velikog srpskog pisca osnovana je posle njegove smrti (1975) sa zadatkom da čuva, proučava i afirmiše delo našeg nobelovca u zemlji i svetu.

Dr Maja Radonić je diplomirala književnost na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, a magistrirala i doktorirala na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Radi na Fakultetu za kulturu i medije u zvanju vanrednog profesora.  Objavila je brojne naučne i stručne radove u međunarodnim i domaćim časopisima, kao  i jednu monografiju (Stub sećanja srpske kulture- Eseji Miodraga Pavlovića, Višegrad, 2015). Učestvovala je na više naučnih skupova u zemlji i nostranstvu. Autor  je i urednik 50 dokumentarnih portreta iz serijala RTS Ljudi, od 2002. do 2004.  gost-urednik u redakciji za istoriografiju RTS. Od 2014. do 2018. godine pomoćnik urednika književnog programa i rukovodilac PR službe na Beogradskom sajmu knjiga i urednik književnog programa Prvog sajma knjiga u Andrićgradu, Višegrad, 2016.godine. Glavni je i odgovorni urednik naučnog časopisa “Komunikacije, mediji kultura“ FKM, član  Komisije za elektronske biblioteke i digitalnu humanistiku Ministarstvo za kulturu i informisanje. Dobitnik je Zlatne značke Kulturno-prosvetne zajednice Srbije za 2018. godinu Autor je na desetine publicističkih tekstova, eseja, komentara i intervjua objavljivanih u periodičnim publikacijama, dnevnoj štampi,  elektronskim i on-lajn medijima.

Želimo našoj koleginici uspeh na novom poslu.