NAŠI ALUMNISTI UKLJUČILI SE U AKCIJU SOLIDARNOSTI

Članovi našeg Alumni-kluba, udruženja koje bivšim studentima omogućuje da ostanu u vezi sa svojim Univerzitetom, javili su se sa raznih domaćih i svetskih destinacija i ponudili pomoć. Neki deluju u lokalnoj zajednici, drugi su aktivni u humanitarnim organizacijama, a treći su ponudili podršku i izraze solidarnosti fakultetu na kome su se školovali, deleći i umnožavajući emocije neophodne za rad u vanrednim uslovima.

Medju prvima upravi Megatrenda javila se dr Danica Šiljeg, doktor ekonomskih nauka, zaposlena u jednoj poznatoj stranoj banci u Beogradu. Poslala nam je zanimljivu priču o solidarnosti uz nekoliko fotografija. Evo te storije:

„Kad sam videla da je zemlja u teškoćama, upitala sam se: šta mogu ja da doprinesem? Moje dve ćerke bliznakinje predložile su da zajedno počnemo da šijemo zaštitne maske, koje su nedostajale brojnim zdravstvenim ustanovama. Uz pomoć saveta prijateljice sa instagrama, na staroj bakinoj mašini počele smo da proizvodimo maske. Raznih veličina, u različitim dezenima. Moje ćerke, inače učenice osnovne škole, bile su modeli. Išlo je lakše nego što smo mislile. Kada je kriza, i kad smo upućeni jedni na druge, kreativne ideje brže se radjaju. Najpre smo sašile maske za celu, brojnu familiju i prijatelje, a onda smo počele za narod. Već smo sašile i podelile oko 100 komada. Prijateljica sa Instagrama nam javlja kojim zdravstvenim ustanovama je potrebno. Tako smo već drugog dana poslale 20 komada maski Domu zdravlja u Leskovcu. Kad su stigle, reči zahvalnosti uputio mi je šef hitne službe, slikajući se sa mojom maskom. Sada šijemo za druge domove zdravlja u Jablaničkom okrugu, prvi na listi je Dom zdravlja u Medvedji. Nakon toga, isporuka ide i za beogradske dečije bolnice, za medicinske radnike, ali i za decu pacijente sa onkološkog odeljenja. Srećne smo što možemo da bez mnogo napora i troškova pomognemo najugroženijima. Setila sam se citata iz moje disertacije, tačnije, stiha engleskog pesnika Džona Dona: „Nijedan čovek nije ostrvo“.

Ubedjena sam da će se i drugi alumnisti ukjljučiti koliko mogu. Ako svako uradi koliko može, uspešno ćemo kao društvo izaći iz teškoća…“

Dr Danica Šiljeg – sada majka troje dece – odbranila je na Fakultetu za poslovne studije Megatrend Univerziteta disertaciju na temu „Sponzorstvo kao specifičan vid tržišne komunikacije“. Mentor joj je bila prof. dr Beba Rakić, a članovi Komisije prof. dr Jasna Janićijević, sa Filološkog fakulteta, i prof. dr Ana Langović sa FPS-a. To je bilo 2012. godine. Godinu dana kasnije, publikovala je kod Čigoja štampe monografiju „Sponzorstvo u kulturi“.

Pozivamo i ostale članove Alumni-kluba da se uključe u veliku akciju društvene solidarnosti, i da nas o tome izveste kraćim prilozima i fotografijama.

Očekujemo da nam pišu i naši sadašnji studenti i nastavnici, za koje i sami znamo da su se odazvali apelima za pomoć.

Udruženom zajedničkom energijom možemo više i bolje!