OBJAVLJEN DOKTORAT DRAGANE LJ MITROVIĆ

U izdanju kuće „Čigoja“ objavljena je knjiga „Kreativnost u pokretu“ Dragane Lj Mitrović, u kojoj se razmatra fenomen odliva mozgova iz Srbije i položaj nove srpske dijaspore, nastale migracijama intelektualnih potencijala iz matice na sve četiri strane sveta. Reč je o knjizi priredjenoj na osnovu teskta doktorske disertacije odbranjene na Fakultetu za kulturu i medije Megatrend univerziteta pod naslovom „Posledice mobilnosti ljudskog/obrazovnog potencijala na položaj i razvojnu perspektivu Srbije u eri globalizacije“. Krajem decembra 2019 ovaj rad odbranjen je pred komisijom u sastavu: prof. dr Radan Ilić, prof. dr Dragana Jovanović i prof. dr Milivoje Pavlović (mentor).

Doktor Dragana Lj Mitrović je diplomirani istoričar i saradnik Centra za balkanske studije u Nišu.

Recenzenti njene knjige su ugledni profesori dr Vradimir Glečić i dr Jovan Bazić.