POTPISAN MEMORANDUM O SARADNJI MEGATRENDA SA UNIJOM POSLODAVACA SRBIJE

Na Megatrend univerzitetu potpisan je memorandum o saradnji ove visokoškolske ustanove sa Unijom poslodavaca Srbije. Ovim dokumentom predvidjeni su vidovi obrazovanja članova Unije na nekom od 12 Megatrendovih fakulteta, na svim nivoima studija. Članovi Unije imace popust od 20 odsto na troškove školarine, a istu pogodnost koristiće i članovi njihovih porodica.

Obraćajući se prisutnima pre potpisivanja, predsednik Univerziteta prof. dr Mića Jovanović ukazao je na veliki prostor za saradnju izmedju najvećeg privatnog univerziteta u Srbiji ( koji obeležava tri decenije rada) i ugledne asocijacije poslodavaca Srbije, koja upravo slavi četvrt veka delovanja. Prof. Jovanović napomenuo je da je Unija sa svojih više hiljada članica, važan činilac ekonomskog i društvenog razvoja Srbije, što na svoj način, oslanjajući se na svoje obrazovne i naučne resurse, čini i Megatrend.

Predsednik univerziteta obavestio je prisutne da je iz Indije stiglo prestižno priznanje- Megatrend je uvršten među deset najboljih evropskih univerziteta. Uz predhodno priznanje iz Sarajeva, gde je Megatrend u konkurenciji 47 privatnih univerziteta proglašen najboljim u Evropi, ove dobre vesti su, prema rečima prof. Jovanovića, najava nove uspešne faze rasta, najstarije i najveće privatne visokoškolske ustanove u Srbiji.

Prof. Dr Miodrag Jevtić , rektor Megatrenda, rekao je pre potpisivanja Memoranduma kako je uveren da će partnerstvo sa Unijom biti od obostrane koristi. Članovi Unije obrazovace se na univerzitetu čije je nastavne programe privreda odavno prepoznala i visoko vrednovala, a studenti Megatrenda moći će da obavljaju praksu u raznolikim delatnostima privrednih subjekata, koje ova asocijacija okuplja. Naš zajednički cilj je da društvu i njegovoj ekonomiji ponudimo što bolje obrazovane mlade ljude, koji svoju budućnost treba da traže i nadju u Srbiji,a ne van nje, rekao je prof. Jevtić.

,,Čast nam je što smo ovde i što potpisujemo dokument sa uglednom obrazovnom ustanovom“, rekao je na početku obraćanja predsednik Unije poslodavaca, gospodin Miloš Nenezić. On se prisutnima obratio i u ime Privredne komore Srbije, čijom Skupštinom predsedava, kao i u ime čuvene korporacije ,,Trajal“, čiji je direktor. ,,Drago nam je što studenti ovde uče u modernim učionicama i kabinetima, što imate ambiciozne i kompetentne nastavnike, što saradjujete s prestižnim inostranim naučnim i obrazovnim ustanovama, i što negujete razudjene vidove vannastavnih aktivnosti“, kazao je gospodin Nenezić.

Memorandum su potpisali rektor Jevtić i predsednik Nenezic.

Snimio Dušan Zjalić