POTPISAN SPORAZUM O SARADNJI MEGATRENDA S UNIVERZITETOM „MILTON FRIDMAN“ (BUDIMPEŠTA)

U sredu, 22. maja, u Beogradu, potpisan je sporazum o saradnji Megatrend univerziteta sa Univerzitetom „Milton Fridman“ čije je sedište u Budimpešti, Mađarska. Sporazumom su predviđeni brojni vidovi međuuniverzitetske saradnje, pre svega oni koji se odnose na nastavu, naučna istraživanja, organizovanje kurseva, seminara i konferencija, kao i zajedničko učestvovanje na međunarodnim skupovima. Poseban akcenat biće stavljen na saradnju u oblasti doktorskih studija.

Istovremeno, potpisan je i sporazum o saradnji u okviru programa „Erazmus plus“, koji se odnosi na mobilnost studenata i zaposlenih u sektoru za međunarodnu saradnju.

Sporazume su potpisali prof. dr Slobodan Pajović, prorektor Megatrenda za međunarodnu saradnju, i prof. dr Peter Satmari, rektor Univerziteta „Milton Fridman“.

Pozdravljajući prisutne u ime uprave Megatrend univerziteta, prof. Pajović je izrazio zadovoljstvo što naša akademska i naučna saradnja prati odlične odnose između Srbije i Mađarske; ovim aktom otvara se prostor za bogatu saradnju između naša dva univerziteta, čime se najavljuje još plodonosnija komunikacija srpske i mađarske akademske zajednice, rekao je prof. Pajović.

Rektor Satmari ukazao je na velike mogućnosti za saradnju dva univerziteta u nizu oblasti od strateškog značaja, izrazivši nadu da će budući zajednički poslovi naše dve naučne i obrazovane ustanove biti podsticajni za evropsku akademsku zajednicu u celini.

Svečanom potpisivanju prisustvovali su, sa mađarske strane, gđa Klara Sentđerđi, direktor Mađarskog kulturnog centra u Beogradu, i ambasador Peter Močari, savetnik susedskog tima za ulazak Srbije u Evropsku uniju.

U ime Megatrenda, svečanosti su prisusstvovali prof, dr Milivoje Pavlović, prorektor za odnose s javnošću, prof. dr Dragana Trifunović, dekan FPS-a, prof. dr Nenad Korolija sa FKN-a i prof. dr Ranka Mitrović, koordinator za međunarodnu saradnju, kao i referenti Odeljenja za međunarodnu saradnju.

Snimila Sara Veljković