POZIV MLADIMA IZ DIJASPORE DA SE OBRAZUJU NA DALJINU

U okviru ambicioznog paketa internacionalizacije svog obrazovnog programa, Megatrend univerzitet je približio svoje studijske programe mladim ljudima iz srpske dijaspore, rasute širom planete. Krajem maja, u sedištu Univerziteta održano je niz razgovora s predstavnicima narodnosnih organizacija i udruženja čiji je zadatak da održe i poboljšaju vezu dijaspore s maticom. Uprava Megatrenda predočila je gostima pogodnosti obrazovanja na 12 fakulteta u okviru naše akademske porodice, i podsetila na dosadašnje iskustvo. Na sva tri nivoa obrazovanja (OAS, MAS, DAS) i do sada je veliki broj naših sunarodnika iz dijaspore stekao znanja koja su pomogla bolju adaptaciju u novoj sredini, uz istovremeno održanje tesne veze sa maticom. Školske isprave koje izdaje Megatrend priznaju se bez nostrifikacije u zemljama Zapadne Evrope, SAD, Kanade i drugde. O dobrom tretmanu naših svršenih visokoškolaca svedoči i lista članova Alumni-kluba – naših nekadašnjih studenata koji sada obavljaju veoma odgovorne poslove u privrednim, kulturnim, medijskim, finansijskim i drugim organizacijama na raznim meridijanima planete.

Megatrend univerzitet poseduje najmodernije platforme za obrazovanje na daljinu. Tokom nedavne epidemije virusa, taj model izdržao je ozbiljnu proveru, tako da u novu školsku godinu ulazimo s dodatnim pozitivnim iskustvom.

Na Megatrend univerzitetu su ovih dana potpisani sporazumi o saradnji na obrazovnom planu s Maticom iseljenika Srbije, Beogradskim forumom za svet ravnopravnih i Upravom Fonda „Dijaspora za maticu“. U ime Megatrenda, sporazume su potpisali zamenik rektora prof. M. Rabrenović i prorektor M. Pavlović, a u ime gostiju – Živadin Jovanović i Miodrag Jakšić.

Naši sunarodnici iz dijaspore mogu da se za dodatne informacije o upisu na Megatrend fakultete obaveste pozivom na tel. 011/220-30-25 ili mejlom na dijaspora@megatrend.edu.rs.

Za sve odgovore na raspolaganju im je naša koleginica Sanja Pekeč, a mogu se ostvariti kontakti i s najodgovornijim ljudima iz uprave Megatrenda.

Pridružite nam se!

Domovina se voli znanjem, a uz knjigu se brže raste!