Predavanja prof. Ćalovića na Univerzitetu u Amasiji (Turska)

U periodu od 8. do 14. novembra 2020. godine, prof. dr Dragan Ćalović sa Fakulteta za kulturu i medije i Fakulteta za umetnost i dizajn, u okviru Programa nastavničke mobilnosti Erasmus+, finansiranog od strane Evropske komisije (Evropska unija), posetio je Univerzitet u Amasiji u Turskoj. Tokom boravka na ovom univerzitetu, profesor Ćalović održao je više predavanja studentima Arhitektonskog fakulteta ovog univerziteta. Predavanja su bila posvećena savremenim konceptualizacijama prostora, razumevanju prava na grad i urbanog pitanja, te analizi praksi prisvajanja prostora unutar umetnosti zajednice. Ova poseta iskorišćena je i za razgovore o mogućnosti dalje saradnje između naše ustanove Megatrend i Univerziteta u Amasiji. Predstavnici partnerskog univerziteta najavili su svoju posetu za proleće naredne godine.

Na slici: prof. Ćalović sa prof. Sulejmanom Elmadžijem, rektorom Univerziteta u Amasiji.