PROF. IVANKA ADZIĆ DOBITNICA PRVOG OSKARA ZA KVALITET U 2019.

Naša koleginica dr Ivanka Adzić dobitnica je prvog Oskara Srbije za kvalitet u 2019. godini.

Adzićeva je zaposlena kao načelnik Sektora za ljudske resurse u Centru za naučno-istraživački razvoj Kliničkog centra Srbije. Radi i kao profesor Visoke zdravstveno-sanitarne škole strukovnih studija „Visan“ u Beogradu.

Koleginica Adzić je svoje obrazovanje stekla na Megatrend univerzitetu, završivši najpre smer za menadzment u zdravstvu i smer za bankarski i berzanski menadzment na osnovnim studijama, potom je zavšila master studije odbranivši rad pod naslovom „Uloga, pravni status i značaj zdravstenog osiguranja u sistemu zdravstvene zaštite Srbije“. Posle okončanja doktorskih studija uspešno je odbranila doktorsku disertaciju pod naslovom „Uloga odnosa s javnošću u unapredjenju rada Kliničkog centra Srbije“ na Fakultetu za kulturu i medije pred komisijom u sastavu: prof. dr Miljojko Bazić, prof. dr Milivoje Pavlović i prof. dr Nedjo Danilović.

Učesnik je u stručnom radu brojnih dogaćih i inostranih naučnih skupova i autor većeg broja radova objavljenih u prestižnim domaćim i inostranim časopisima. Predsednik je Udruženja zdravstvenih profesionalaca Srbije. Udata, majka dvoje dece.

Prvi Oskar Srbije za kvalitet uručen je koleginici Adzić na posebnoj svečanosti organizovanoj u hotelu Hayat Regenci u Beogradu.