PROMOCIJA PROGRAMA FCV U NOVOSADSKIM SREDNJIM ŠKOLAMA

Sredinom i krajem juna programi Fakulteta za civilno vazduhoplovstvo, i ostalih fakulteta akademske zajednice Megatrend, predstavljeni su u nizu srednjih škola u Novom Sadu.

S učenicima i nastavnicima srednjih škola razgovarao je prof. Vojkan Zorić, prodekan FCV. Najplodotvorniji susreti ostavreni su u Srednjoj saobraćajnoj školi „Pinki“, potom u privatnoj srednjoj školi u Novom Sadu, u Srednjoj školi „Krug“, koja ima više smerova (saobraćajni, mašinski, građevinski, elektrotehnički, šumarski, ekonomski, pravni, trgovinski, turistički i ugostiteljski). Domaćini našem profesoru bili su direktori ovih škola: mr Srđan Bojović, Tatjana Popović i Niko Mrđan.

Novosadski srednjoškolci pokazali su veliku radoznalost za programsku lepezu Megatrend univerziteta i uslove školovanja na nekom od 12 naših fakulteta. Istakli su da im je poznato da naši fakulteti imaju akreditacije i sve neophodne dozvole za rad, da su uslovi za obrazovanje i stručno osposobljavanje na veoma visokom nivou, i da je tržište rada prepoznalo vrednost kadrova koji se školuju na Megatrendu te oni dolaze do radnog mesta bez velikog čekanja.