RADOVI MEGATRENDOVIH NASTAVNIKA PUBLIKOVANI U LONDONU I NJUJORKU

Nekoliko radova Megatrendovih nastavnika objavljeno je nedavno u Londonu i Njujorku, na engleskom jeziku.

U izdanju prestižnog Oxford University Press-a publikovan je koautorski naučni rad „Strategije optimizacije organizovanja zaštite mentalnog zdravlja“. Zamenik rektora Megatrenda, prof. dr Mihajlo Rabrenović, koji je i predsednik Upravnog odbora Instituta za virusologiju, vakcine i serume „Torlak“, zajedno s doktorandom Perišom Simonovićem, pomoćnikom direktora Instituta za javno zdravlje „Batut“, i dr Dušanom Cogoljevićem, profesorom Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo, uradio je istraživanje čiji je deo objavljen u časopisu „Journal for Quality in Health Care“. Ovaj časopis visoko je rangiran na SCI listi i ima petogodišnji impakt faktor 2,356.

Cilj ovog istraživanja bio je da se analiziraju aktuelna pitanja vezana za optimizaciju organizovanja brige o mentalnom zdravlju, prepreke koje se javljaju i strategije koje bi bilo celishodno primenjivati. U radu su izloženi argumenti u prilog i protiv organizovanja lečenja u bolnici, a razmatrano je i pitanje ishoda zaštite mentalnog zdravlja s aspekta unapređenja pravnog okvira, kao i uvođenja novih upravljačkih i ekonomskih koncepata.

Članak se nalazi na veb adresi:

Nešto pre toga, kod uglednog londonskog izdavača „Routledge“ objavljen je zbornik radova sa međunarodnog naučnog skupa održanog na Fakultetu za kulturu i medije Megatrend univerziteta. Zbornik sadrži radove 17 autora iz različitih zemalja – od SAD, preko Nemačke, Španije, Portugalije i Grčke, do Ujedinjenih Arapskih Emirata, Crne Gore i Srbije.

Priredjivači zbornika su Majk Fridriksen, Zvezdan Vukanović i Milivoje Pavlović.

Naslov zbornika je „Digital value migration in media, ict and cultural industries“.

Ovaj zbornik objavljen je kod istog izdavača i u elektronskom izdanju.

Istovremeno, zbornik je publikovan i u Njujorku. Katalogizovan je u Britanskoj biblioteci (London) i Kongresnoj biblioteci u Vašingtonu.