STUDENTI PRAVNOG FAKULTETA NA PRAKSI U PREKRŠAJNOM SUDU U BEOGRADU

25. februara 2019. godine naši studenti su započeli dvonedeljnu praksu u Prekršajnom sudu u Beogradu.

Praksa je osmišljena tako da studenti imaju priliku da vide svaku vrstu posla koju Prekršajni sud u Beogradu obavlja.
Studente je dočekao predsednik Prekršajnog suda u Beogradu, gospodin Milan Marinović, koji im je tom prilikom održao uvodno predavanje.
Studenti su posle podeljeni u grupe, koje su prosleđene u različite delove pisarnice, odnosno kod zapisničara.
Posle uvodnih dana u pisarnici, studenti su u grupama poslati kod sudija Prekršajnog suda u Beogradu, gde su iz prve ruke mogli da vide sve poslove u sudnici, od administrativnih poslova do samih suđenja.
Ovo je bilo dragoceno iskustvo za naše studente. Do sada su 22 studenta prošla kroz ovu vrstu prakse, a biće ih još u mesecima i godinama koje dolaze.