ZBORNIK S NAUČNOG SKUPA NA MEGATRENDU OBJAVLjEN U LONDONU

U Londonu, kod uglednog izdavača naučne i akademske literature „Routlidge“ objavljen je, na engleskom jeziku, zbornik radova „Prenos digitalnih vrednosti u medije, informatiku i kulturne delatnosti“. Priređivači zbornika za koji u stručnoj javnosti postoji veliko interesovanje, pa je objavljena i njegova digitalna verzija, su naučnici iz tri univerzitetska središta: prof. dr Zvezdan Vukanović sa Univerziteta u Abu Dabiju, prof. Majk Fridrihsen sa Univerziteta za digitalne nauke u Berlinu, i prof. Milivoje Pavlović sa Fakulteta za kulturu i medije Megatrend univerziteta.

Reč je o izboru radova sa velikog međunarodnog naučnog skupa održanog na Megatrendu godinu dana ranije. Zbornik donosi radove 17 autora iz različitih zemalja – od SAD preko Španije, Portugalije i Grčke, do Abu Dabija.

Od autora iz Srbije, publikovani su naučni radovi prof. Tatjane Dragičević Radičević, prof. Milice Nestorović i prof. Milivoja Pavlovića.