ŽIVOTNI I RADNI JUBILEJ AKADEMIKA RAKIĆA

Akademik Ljubiša Rakić, predsednik Saveta Megatrend univerziteta, napunio je 11. aprila 90 godina. Reč je o jednom od najstarijih aktivnih naučnika u Srbiji i okruženju, i akademiku s najdužim stažom u SANU (pola veka). Naša akademska I naučna zajednica obeležila je jubilej prof. Rakića kao praznik srpske nauke.

Ljubiša Rakić rođen je 1931. u Sarajevu u porodici prosvetnih radnika. Medicinsk fakultet završio je u Beogradu (1955), gde je i doktorirao (1960). Godine 1961. postao je docent, a 1969. profesor. Autor je većeg broja naučnih radova iz biohemije, fiziologije, neurologije i politike obrazovanja. Bio je profesor po pozivu na najuglednijim univerzitetima na Zapadu i Istoku. Osim u SANU, član je i brojnih drugih akademija i naučnih društava.

Već punu deceniju akademik Rakić predsednik je Saveta Megatrend univerziteta.

Profesor dr Mića Jovanović, rektor Megatrenda, uputio je, povodom, rođendana, srdačne čestitke akademiku Rakiću u ime nastavnika, studenata i zaposlenih na našem univerzitetu, i u svoje lično ime.

Želimo akademiku Rakiću dobro zdravlje i zahvaljujemo mu na odanosti zajedničkim idealima u obrazovanju, kulturi i nauci.

Na mnogaja leta, uvaženi akademiče!