PREMINUO DOC. DR MILOVAN DIMIĆ

Od posledica virusa korone, 13. septembra u bolnici u Batajnici preminuo je doc. dr Milovan Dimić, nastavnik našeg Pravnog fakulteta.

Kolega Dimić rođen je 1961. u Medveđi. Završio je dva fakulteta – Pravni i Ekonomski, a doktorsku disertaciju iz pravnih nauka odbranio je na Pravnom fakultetu Megatrend univerziteta.

Pre prelaska na naš univerzitet radio je odgovorne poslove u MUP-u Srbije. Pored ostalog, bio je policijski savetnik i glavni policijski inpektor.

Objavio veći broj radova iz oblasti pravne zaštite i bezbednosti ljudi i dobara, i učestvovao na nizu domaćih i međunarodnih naučnih skupova.

Sahranjen je 16. septembra na beogradskom groblju Orlovača.

U ime uprave Megatrend univerziteta, na poslednjem oproštaju s kolegom Dimićem, o njegovom životu i delu govorio je prof. Milivoje Pavlović, prorektor za odnose s javnošću.