DOGOVOR O NASTAVKU OBRAZOVNE SARADNJE S LIBIJOM

Delegacija Ambasade Libije u Beogradu, koju je predvodio g. Muhamed Galbun, ataše za visoko obrazovanje, posetila je sedište Megatrend univerziteta i razgovarala o nastavku i unapređenju saradnje studenata iz ove prijateljske zemlje s obrazovnim i naučnim jedinicama našeg univerziteta. Gospodin Galbun izrazio je visoku ocenu validnosti Megatrendovih nastavnih i naučnih programa. Prema njegovim rečima, građani Libije koji su završili neki od Megatrendovih fakulteta, ili odbranili master radove i doktorate kod nas, prepoznati su na libijskom i širem panarapskom tržištu rada kao veoma poželjni stručnjaci. Mnogi su, zahvaljujući teorijskim znanjima i praktičnom iskustvu stečenom na Megatrendu, veoma brzo zadobili prestižna mesta u privredi, društvenim delatnostima, medijima, kulturi, finansiijskim organizacijama i državnim organima. Zbog toga što su Megatrendovi programi najbliži onome što je potrebno ubrzanom razvoju Libije, uskoro će fakulteti našeg univerziteta biti akreditovani i kod prosvetnih vlasti Libije; misli se na sva tri nivoa obrazovanja (OAS, MAS, DAS).

Visoka delegacija prosvetnih vlasti Libije uskoro će posetiti Megatrend kako bi se formalizovali ambiciozni planovi o budućoj saradnji.

U ime uprave Megatrenda goste je pozdravio prof. dr Mihajlo Rabrenović, zamenik rektora, a u razgovorima su, osim njega, učestvovali i Milivoje Pavlović, Sonja Kujović, Đorđe Čolović i Marijana Zimonjić.