RADOVI STUDENATA FUD-A IZLOŽENI U KUĆI KRALJA PETRA I

U okviru obeležavanja 15. godišnjice osnivanja Fakulteta za zmetnost i dizajn, u utorak, 2. juna, u Kući kralja Petra I na Senjaku, u Beogradu, otvorena je izložba radova najnovije generacije studenata ove visokoškolske ustanove. Izloženo je oko pedeset radova čiji su autori studenti sa smerova za grafički dizajn, industrijski dizajn, dizajn enterijera, modni dizajn i scenografiju.

Na otvaranju izložbe govorili su prof. Tijana Fišić, sadašnji dekan FUD-a, i prof. emeritus Miloš Šobajić, osnivač i prvi dekan ovog umetničkog fakulteta.

Oni su istakli veliku darovitost mladog naraštaja koji upisuje FUD, kao i dobre uslove za obrazovanje i nadgradnju tog talenta. Prema Šobajićevim rečima, FUD je pre neku godinu proglašen u Beču za najbolju evropsku umetničku akademiju.

U ime uprave Univerziteta, otvaranju su prisustvovali zamenik rektora prof. Mihajlo Rabrenović, i prorektor Milivoje Pavlović.

Izložba u Kući kralja Petra I biće otvorena do 10. jula.